Diş foruma hoş geldiniz ( GİRİŞ | KAYIT )

diş sağlığıyla ile ilgili soru sormak için tıklayınız. .

Ağız Diş Sağlığı Merkezleri ile ilgili yorum yapmak için tıklayınız. .

DENTAL İLAN vermek için tıklayınız. .

Reply to this topicStart new topic
> Diş siniri öldürücü ilaç var mı? kanal tedavisi bunla acısız oluyor mu?
wekar
mesaj Jan 9 2011, 12:17 PM
İleti #1

Advanced Member

Grup: Administrators
Üye No: 4

Evet diş sinir öldürücü ilaç vardır. Bazı diş hekimleri anestezi uygulandığı halde diş sinir alınırken hala ağrı duyuluyorsa açılan diş oyuğunun içine sinir öldürücü ilaç koyup sizi 3- 5 gün sonrasına çağırır. Sinir öldürücü ilaç arsenik esaslıdır, o nedenle çok zehirli ve dikkatli kullanılmaldır. Diş hekimi size u ilacı koyduktan sonra belirlediği günde mutlaka gitmelisiniz. Ağrınız kesildiği için gitmemezlik yaparsanız konulan arsenik sadece diş sinirini öldürmekle kalmaz, diş kökü etrafını da etkileyerek kemik harabiyetine neden olabilir. Ayrıca yapılan geçici dolgudan da sızarak diş etlerinizi dejenere eder.

Diş sinir öldürücü çok küçük miktarda toplu iğne başı büyüklüğünü geçmeyecek şekilde diş oyuğu içine konulur. Ve üzeri sızmasını engelleyecek şekilde iyice kapatılır. Bu ilaç konulduktan sonra yaklaşık 3- 5 saat ağrınız olabilir, ama ondan sonra ağrı kesilir rahatlarsınız. Hekiminizin verdiği günde randevusuna giderseniz o seansta da kanal tedaviniz ağrısız gerçekleşecektir.

disForum.net
Go to the top of the page

+Quote Post
mesaj Jan 9 2011, 12:17 PM
İleti #

Teşekkürler

Grup: Bot

Quote Post
-sabr-
mesaj Jun 24 2012, 01:55 PM
İleti #2

Guests

QUOTE(wekar @ Jan 9 2011, 12:17 PM) *
Evet diş sinir öldürücü ilaç vardır. Bazı diş hekimleri anestezi uygulandığı halde diş sinir alınırken hala ağrı duyuluyorsa açılan diş oyuğunun içine sinir öldürücü ilaç koyup sizi 3- 5 gün sonrasına çağırır. Sinir öldürücü ilaç arsenik esaslıdır, o nedenle çok zehirli ve dikkatli kullanılmaldır. Diş hekimi size u ilacı koyduktan sonra belirlediği günde mutlaka gitmelisiniz. Ağrınız kesildiği için gitmemezlik yaparsanız konulan arsenik sadece diş sinirini öldürmekle kalmaz, diş kökü etrafını da etkileyerek kemik harabiyetine neden olabilir. Ayrıca yapılan geçici dolgudan da sızarak diş etlerinizi dejenere eder.

Diş sinir öldürücü çok küçük miktarda toplu iğne başı büyüklüğünü geçmeyecek şekilde diş oyuğu içine konulur. Ve üzeri sızmasını engelleyecek şekilde iyice kapatılır. Bu ilaç konulduktan sonra yaklaşık 3- 5 saat ağrınız olabilir, ama ondan sonra ağrı kesilir rahatlarsınız. Hekiminizin verdiği günde randevusuna giderseniz o seansta da kanal tedaviniz ağrısız gerçekleşecektir.

disForum.net

BANAda snir öldürücü ilaç knuldu 2,günü ama ağrısı geçmiyor

+Quote Post
-feride tekin-
mesaj Jul 8 2014, 06:27 PM
İleti #3

Guests

öncelikle merhaba. çok acil cevabını öğrenmek istediğim bişey sormak istiyorum.bilgi verirseniz çok memnun olurum. yaklaşık 3ay önce 2 disim dolgu yapıldı. bi kaç gün sonra sizi yapmaya ve acı vermeye başladı.doktora gittim ve döngüyü çıkartıp sinir öldürücü ilaç koydu. bi kaç gün sonra 2. disimde de aynı sorunu yaşayınca başka doktora gidicem diye tedaviyi biraktim ve yaklaşık 3ay geçti o ilacın ni zararı varmı acaba resmen disciden soğudum guvenemiyorum dişleriyle eskiden daha mutluydum ama artık hiç mutlu değilim.

+Quote Post
--wekar--
mesaj Jul 9 2014, 05:01 PM
İleti #4

Guests

o ilacın bir haftadan fazla kalmaması lazım... uzun süre kaldığında sadece diş sinirlerine zarar vermez, kök çevresindeki kemik ve diş eti dokusuna da zarar verir, nekroz eder... yani hücreleri öldürür..
acil gidip doktora tedavinizi tamamlamalısınız.. ilk gittiğiniz doktor dişlerinizi korumak istemiş, canlı kurtarabilirim düşüncesiyle çok derin çürük dişlerinizi ilk başlangıçta sadece dolguyla tedavi etmiş..
kanal tedavisi normal dolgudan yanıt alınmazsa yapılır, yani karar vermede sonraki aşamadır..

+Quote Post
-Âli-
mesaj Jun 4 2016, 08:47 PM
İleti #5

Guests

Merhaba. Bugün dolgulu dişimde ağrı olduğundan doktora gittim ve doktor kanal tedavisi yapıcağını söyledi. Sinirlere ulaşınca aci hissettiğimden sinirleri öldürmek için ilaç koydu. 2 gün sonra tekrar gelmemi istedi. Ancak bu dışı dolgu ile kapatmadi. İlacın aci bir tadı var ve bu ilaç konulan pamuktan ağzıma sızıyor. Sağlık açısından bu ilacın zararı varmıdır,? Teşekkürler

+Quote Post
-DenTist-
mesaj Jun 10 2016, 01:45 PM
İleti #6

Guests

QUOTE(Âli @ Jun 4 2016, 08:47 PM) *
Merhaba. Bugün dolgulu dişimde ağrı olduğundan doktora gittim ve doktor kanal tedavisi yapıcağını söyledi. Sinirlere ulaşınca aci hissettiğimden sinirleri öldürmek için ilaç koydu. 2 gün sonra tekrar gelmemi istedi. Ancak bu dışı dolgu ile kapatmadi. İlacın aci bir tadı var ve bu ilaç konulan pamuktan ağzıma sızıyor. Sağlık açısından bu ilacın zararı varmıdır,? Teşekkürler

size ağrıyı azaltıcı ojenol solusyonundan koymuştur. bu maddenin vucuda zararı yoktur.

+Quote Post

Fast ReplyReply to this topicStart new topic
2 kullanıcı bu başlığı okuyor (2 Misafir ve 0 Gizli Kullanıcı)
0 üye: