Diş foruma hoş geldiniz ( GİRİŞ | KAYIT )

diş sağlığıyla ile ilgili soru sormak için tıklayınız. .

Ağız Diş Sağlığı Merkezleri ile ilgili yorum yapmak için tıklayınız. .

DENTAL İLAN vermek için tıklayınız. .

Reply to this topicStart new topic
> Diş ve Etik
huzurumkalmadifa...
mesaj Mar 4 2017, 06:58 PM
İleti #1

Newbie
*

Grup: Members
Üye No: 609

Etik bir çelişki ile karşınızdayım dostlar.2015 ocak ayında kanal tedavisi ve dolgu yaptırdım.alt sağ ve sol 2 azı dişime.4 ay sonra sağ dolgu hakka yürüdü.hekim bey tekrar dolgu artı kaplama yapıciyz dediler.elbette ücreti mukabili.ağrısız-sızısız ağız içi habitatına sahip olduğumdandır efenim önemsemedim.bir 3 ay sonra diğeri de sizlere ömür.acısız kayıplar olmaları nedeniyle endişelendirmedi ta ki bir kaç gün öncesine kadar.ağrı,sızı,bulunduğu bölgede diş eti hassasiyeti vs..evet dostlar zamanında gitmeyerek ihmal eden ben şimdi üzerinden 2 yıl geçmesine rağmen bir hak talebi,ücretsiz tedavi isteği ile hekimin ziline uzun uzun basabilir miyim?ne buyurursunuz.paradoks içinde kaldım yandım efendim..teşekkürler.
Go to the top of the page

+Quote Post
mesaj Mar 4 2017, 06:58 PM
İleti #

Teşekkürler

Grup: Bot

Quote Post
-Diş Hekimi-
mesaj Mar 29 2017, 04:47 PM
İleti #2

Guests

QUOTE(huzurumkalmadifanidunyada @ Mar 4 2017, 06:58 PM) *
Etik bir çelişki ile karşınızdayım dostlar.2015 ocak ayında kanal tedavisi ve dolgu yaptırdım.alt sağ ve sol 2 azı dişime.4 ay sonra sağ dolgu hakka yürüdü.hekim bey tekrar dolgu artı kaplama yapıciyz dediler.elbette ücreti mukabili.ağrısız-sızısız ağız içi habitatına sahip olduğumdandır efenim önemsemedim.bir 3 ay sonra diğeri de sizlere ömür.acısız kayıplar olmaları nedeniyle endişelendirmedi ta ki bir kaç gün öncesine kadar.ağrı,sızı,bulunduğu bölgede diş eti hassasiyeti vs..evet dostlar zamanında gitmeyerek ihmal eden ben şimdi üzerinden 2 yıl geçmesine rağmen bir hak talebi,ücretsiz tedavi isteği ile hekimin ziline uzun uzun basabilir miyim?ne buyurursunuz.paradoks içinde kaldım yandım efendim..teşekkürler.

kanal tedavisinin ömrü kısadır. ne zaman kırılacağı kalan sağlam diş dokusu miktarına bağlıdır. kanal tedavisi, diş ağız içinde kalabildiği kadar kalması iyidir düşüncesi ile yapılır.
O nedenle değil iki yıl, bir ay sonra bile dişinizde ağrı ya da kırılma oluşur ve çekim kararı verilirse kanal tedavisi ücretini hekiminizden talep edemezsiniz, ya da çekimi ücretsiz yapılmasını isteyemezsiniz.

Kanal tedavisi zorlu bir tedavidir. Uğraş gerektirir. Ve sonucu da yüzde yüz başarılı olmaz. Başarılı olsa bile en uzun 7 yıl süre ile ağızda kalırlar. Bu durumu hastalar kabullenerek kanal tedavisini yaptırmalılar.

+Quote Post

Fast ReplyReply to this topicStart new topic
1 kullanıcı bu başlığı okuyor (1 Misafir ve 0 Gizli Kullanıcı)
0 üye: