Diş foruma hoş geldiniz ( GİRİŞ | KAYIT )

diş sağlığıyla ile ilgili soru sormak için tıklayınız. .

DENTAL İLAN vermek için tıklayınız. .

Reply to this topicStart new topic
> Diş eti problemi
-sercan sergen-
mesaj Apr 4 2013, 05:27 AM
İleti #1

Guests

Merhaba hocam..2 yıl önce 20 'lik dişim de çürük problemi yaşadım.Ağrılı geçen süreçten sonra dişimi çektirdim,aynı zamanda azı dişim de çürük oldugu için kanal tedavisi başladı.diş koltugu fobimden dolayı tedavimi bırakmak durumunda kaldım..1 yıl sonra geçici dolgu düştü,bir kaç ay sonra tam o dişin oldugu diş eti üzerinde beyaz bir kabarcık oluştu önce önemsedim pek ama uzun süre geçmeyince kaygılanmaya başladım.ardından iş güç vs derken ihmal ettim.son zamanlarda kontrol ettiğimde bu kabarcıgın kendiliğinden geçmiş oldugunu gördüm ama bu seferde yanındaki dişin diş eti baya bir çekilme yaşamış.aynı zamanda o dişe denk gelen dudak içimde ağrı ve acı hissetmediğim kabarcık şeklinde yara benzeri bir sorun oluşmuş..ek olarak problemli bölgede ki dişlerin etlerinde çekilme başlangıcı,kızarıklık ve dişlerin dip kısımlarında aşınma tarzı problemlerin oldugunu da fark ettim..

Hocam bahsettiğim sorunlardan sonra dişçiye gitmekten çok daha fazla çekiniyorum.kötü bir haber alma ihtimali en büyük kabusum oldu,sizce anlattıgım sorunlar ağız içi kanseri belirtisi olabilir mi? Kontrol için diş hastanesine mi gitmeliyim,yoksa özel muayene teşhis koyabilir mi problemimle ilgili? son olarak diş leri çektirmekten başka şansım varmdır? Biraz uzun oldu kusura bakmayın..iyi günler diliyorum.
Go to the top of the page

+Quote Post
mesaj Apr 4 2013, 05:27 AM
İleti #

Teşekkürler

Grup: Bot

Go to the top of the page

Quote Post

Fast ReplyReply to this topicStart new topic
1 kullanıcı bu başlığı okuyor (1 Misafir ve 0 Gizli Kullanıcı)
0 üye:

Basit Görünüm Tarih : 18th August 2018 - 07:02 AM
izmirforum.com .