Diş foruma hoş geldiniz ( GİRİŞ | KAYIT )

diş sağlığıyla ile ilgili soru sormak için tıklayınız. .

DENTAL İLAN vermek için tıklayınız. .

Reply to this topicStart new topic
> Kanal tedavisi öncesi dişteki oluk
-ferhat-
mesaj Oct 20 2012, 10:32 AM
İleti #1

Guests

Merhaba bu hafta alt azı dişlerimden birisi ağrıyınca diş hastanesine gittim,ve doktor hanım kanal tedavisi uygulayacağını söyledi.ve dişin içini oyarak sinirleri öldürdü(çok ağrıdı).Akabinde içine az biraz pamuk koyarak ardından bir sıvı ile ağzımı çalkaladım.ve sanırım o sıvı pamuğun sertleşmesini,yerinden oynamaması içindi.Ve ben bugün o pamuğu değiştirmek zorunda kaldım,yerine temiz pamukla kapattım fakat yemek yerken yerinden çıkıyor.Sanırım o sıvıdan kullanmam gerekiyor değilmi,öyleyse ismi nedir o sıvının? Yada bu gibi konularda özel pamuklar mı kullanılıyor?
Go to the top of the page

+Quote Post
mesaj Oct 20 2012, 10:32 AM
İleti #

Teşekkürler

Grup: Bot

Quote Post
--Wekar--
mesaj Oct 20 2012, 11:09 AM
İleti #2

Guests

QUOTE(ferhat @ Oct 20 2012, 10:32 AM) *
Merhaba bu hafta alt azı dişlerimden birisi ağrıyınca diş hastanesine gittim,ve doktor hanım kanal tedavisi uygulayacağını söyledi.ve dişin içini oyarak sinirleri öldürdü(çok ağrıdı).Akabinde içine az biraz pamuk koyarak ardından bir sıvı ile ağzımı çalkaladım.ve sanırım o sıvı pamuğun sertleşmesini,yerinden oynamaması içindi.Ve ben bugün o pamuğu değiştirmek zorunda kaldım,yerine temiz pamukla kapattım fakat yemek yerken yerinden çıkıyor.Sanırım o sıvıdan kullanmam gerekiyor değilmi,öyleyse ismi nedir o sıvının? Yada bu gibi konularda özel pamuklar mı kullanılıyor?

Genelde ojenol sıvısı kullanılır, antiseptik ve de ağrı kesici özelliği olduğu için. Tutuculuğu sağlamak için değildir yani. Diş oyuğuna antiseptik ortam sağlatmak için pamuğu tuzlu suya batırıp o şekilde oyuğa yerleştirin. Düşmemesi için pamuğu iyi sıkıştırmalısınız.. Oyuğun ağız ortamıyla temasını engellemek için şekersiz çiğnediğiniz sakızı oyuğun üzerine koyabilirsiniz..

+Quote Post
-ferhat-
mesaj Oct 21 2012, 02:38 PM
İleti #3

Guests

Çok teşekkür ederim...smile.gif

+Quote Post

Fast ReplyReply to this topicStart new topic
1 kullanıcı bu başlığı okuyor (1 Misafir ve 0 Gizli Kullanıcı)
0 üye: